ZABITA EKİPLERİMİZ MARKET DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz kentte faaliyet gösteren marketlere yönelik denetim gerçekleştirdi.

Zabıta ekiplerimiz market denetimlerinde raflardaki ürünlerin gramajı, son kullanma tarihleri ve fiyat etiketlerini incelediler. Ürünlerin etiket fiyatlarını tek tek yazan ekiplerimiz, daha sonra kasa fiyatlarıyla karşılaştırdılar.

Satılan her türlü ürünün gramajı, fiyat ve irsaliye karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında Zabıta ekiplerimiz incelemelerine devam ediyorlar. Alışveriş sepetine farklı ürünler koyarak kasaya giden ekipler, etiket fiyatları ile kasadaki fiyatların eşleşip eşleşmediğini karşılaştırdılar. Bunun yanı sıra son kullanma tarihi geçmesine rağmen raflardan indirilmeyen ürünlerin işletmelere cezai müeyyide uygulayan  ekiplerimiz son tüketim tarihi geçmiş ürünlerin imhasını gerçekleştirdiler.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizce yapılan denetimlerde, gıda, genel temizlik, fiyat etiketi, etiketlerin mevzuata uygun olup olamadığı ve reyonlarda bulunan ürünlerle kasadan geçirilen ürünlerin fiyat karşılaştırmalarında, etiket ve irsaliyelerde fiyat farklılıkları tespit edildiği takdirde raporu, Yalova Ticaret İl Müdürlüğü ilgili birimlerine iletiliyor.

Vatandaşlarımızın daha rahat ve güvenilir piyasa şartlarında alışveriş yapabilmelerini sağlamak maksadıyla zabıta ekiplerimiz denetimlerini belirli periyotlarla devam edecekler.

11.01.2023 14:52

Tüm Haberler İçin Tıklayın

194 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!