YOSUN SOKAKTA DÜZENLEME

Oluşturduğu koku ve kötü görüntü nedeniyle vatandaşların yoğun şikayetlerine maruz kalan Yosun Sokakta modernizasyon çalışması tamamlandı.

Kötü görüntü ve koku nedeniyle uzun yıllardır çevre halkının en büyük sorunlarından biri olan Yosun Sokak, baştan aşağı yenilendi. Geçtiğimiz aylarda başlayan çalışmalar kapsamında sokak kokudan arındırıldı, yapılan çevre düzenlemesiyle bambaşka bir görüntü halini aldı.

Çınarcık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce sokağa 270 metre uzunluğunda istinat duvarı örüldü. Yaklaşık 3500 metre kare renkli beton çalışmasının yapıldığı sokakta böylece yosun birikmesinin önüne geçildi. Bunun yanısıra aydınlatma birimleri değiştirilen sokak, yeni oturma grupları konularak trafiğe kapatıldı. Yapılan çevre düzenlemesiyle de yıllardır kötü koku ve görüntüyle anılan sokak bambaşka bir görünüme kavuştu.

Perde beton çalışmasıyla yosunlaşmanın azaltıldığını, zamanla toplanan yosunların da belediyemiz tarafından toplanacak. Sahil yürüyüş yolunu da tamamen yenileyerek Çınarcık’a yakışır bir hale getirildi. Beton ve demir merdivenler vasıtasıyla vatandaşlarımız denize de rahatlıkla girebilecekler. Yakın zaman içinde çiçeklendirme çalışmasıyla da sokaktaki çalışmalarımızı noktalanacak.

21.08.2017 14:02

Tüm Projeler İçin Tıklayın

Egemenlik Kayıtsız Şartsız
Milletindir!