YENİ İTFAİYE HİZMET BİNASI ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Belediyemiz tarafından modern itfaiye hizmet binasının inşaatına başlandı.

Belediyemiz tarafından yeni itfaiye hizmet binası çağın gereklerine uygun halde modern bir şekilde yapılacak. Çınarcık Belediyesinin kısa süre önce yapımına başladığı yeni itfaiye hizmet binasında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Çınarcık’ın gizli kahramanları önümüzdeki yıl günümüz ihtiyaçlarını karşılayamayan mevcut binadan taşınarak, Hasanbaba Mahallesi’ndeki yeni yerinde hizmet verecekler. Çınarcık Belediyesi, vatandaşın can ve mal güvenliğinin korunması bakımından hayati önem taşıyan itfaiye teşkilatını  ekip, araç, ekipmanla  güçlendirdikten sonra daha iyi hizmet verebilmek içinde yeni itfaiye hizmet binası inşaatına başlandı.

Hasanbaba Mahallesi Termal Caddesi yolu üzerinde inşa edilen toplam 650 metrekare inşaat alanına sahip 2 katlı binada; 4 araç peronuna sahip 8 araçlık peron, lokal, eğitim salonu, spor salonu, ofisler, çamaşırhane ve yatakhane bulunuyor.

Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, her geçen gün gelişen bir ilçede itfaiye teşkilatının çok doğru ve sağlıklı şekilde konuşlandırılması gerektiğini söyleyerek, İtfaiye altyapısını hem personel olarak hem de makine ve ekipman olarak güçlendirdiklerini belirten Başkanımız Numan Soyer, şimdide söz verdiğimiz gibi ilçemize modern yeni bir itfaiye hizmet binası çalışmalarına başladık. Yeni yerinde itfaiye erlerimizin zaman kaybetmeden olası bir yangın, kaza  ve afet olaylarına anında müdahale edebilecekleri ifade etti.

20.06.2023 15:04

Tüm Haberler İçin Tıklayın

444 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!