YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Çınarcık Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı trafikte yaya önceliğine farkındalık çekmek amacıyla ‘Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir’ ana temalı kampanyaya destek verdi.

Çınarcık’ta, ışıksız yaya geçitlerinde bulunan orta beyaz şeridin kırmızıya boyama işlemleri, belediye personellerimiz tarafından yapılmaya başlandı.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı trafikte yaya önceliğine farkındalık çekmek amacıyla 30 Mart 2021 tarihinden itibaren ‘Yayalar Kırmızı Çizgimizdir’ sloganıyla; yaya önceliği vurgusuyla yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermeleri amaçlanmaktadır.

Yayaların ve sürücülerin daha düzenli ve güvenli bir trafik akışı içerisinde olmaları için büyük önem taşıyan yaya geçidi çizgileri sayesinde ilçe genelinde kazaların önüne geçilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda kentin önemli noktalarında 'Önce Yaya' ikonlarını çizilerek boyanmıştı. Deforme olan bu çizgiler yapılan çalışmayla yenilendi.

Proje kapsamında; tüm ülke genelinde olduğu gibi Yalova’da da yaya geçitleri kırmızıya boyanmaya başladı. Farkındalık yaratmak amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın yapmış olduğu kırmızı çizgi uygulaması  Belediye ekiplerimiz tarafından yaya geçitlerinde hayata geçirildi.

29.03.2021 14:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

794 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!