VALİ AKI CADDESİ’NDE KANAL TEMİZLEME

Belediye ekiplerimiz ilçe genelinde kanalizasyon temizleme çalışmalarına devam ediyorlar.

Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler, Vali Akı Caddesi üzerindeki 300 mm çapındaki sokak taşıyıcı hatlarının temizliğini yapıyorlar.  

Yapılan temizleme çalışmasının sonucunda kanalizasyon ana arterlerinin içerisinde biriken kaba malzeme ve yağ tabakalarını temizleniyor. Kanal temizleme aracı ile logar diplerindeki ve taşıyıcı hatlardaki biriken çakıl, kum, taş ve yağ tortularını yüksek basınçlı vakum ile araçtaki pis su tankına çekilip, daha sonra araçta bulunan filtre sistemi sayesinde kaba pislik çakıl kum ve tortular ayrıştırılarak, kaba malzemeler tank içinde bırakılıp ,atık su ise tekrar kanalizasyon sistemine veriliyor. Araç içerisindeki kaba tortular ise gün sonunda Mavi Deniz Atık Su Arıtma Birliğindeki boşaltım istasyonunda ayrıştırılıp imha ediliyor.

Belediye olarak vatandaşlarımızdan; klozetlerin içine ıslak mendil ve erimeyen cisimleri atmamaları ve mutfak lavabolarına evsel yağları dökmemeleri önemle rica olunur. Aksi halde hatların tıkanmasına ve yağışlı havalarda taşmalara neden olmaktadır.

18.06.2020 17:30

Tüm Haberler İçin Tıklayın

442 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!