PERSONELE SIFIR ATIK EĞİTİMİ

Çınarcık Belediyesi personeline “Sıfır Atık Eğitimi” verdi.

Çınarcık Belediyesi çevreye verdiği önemi gerçekleştirdiği ve desteklediği projelerle devam ettiriyor. İnsan nüfusunun artmasıyla tüketimin giderek hızlandığı; doğal kaynakların azaldığı günümüzde sıfır atık projesi ile israfın önüne geçmeye ve çocuklara yaşanabilir bir çevre bırakmayı hedef edinen Çınarcık Belediyesi, belediye personeline sıfır atık eğitimi verdi.

İlçe genelinde sistemli bir şekilde geri dönüşüm çalışmalarını yürüten Çınarcık Belediyesi, bu kapsamda projenin uygulanmasına yönelik eğitim seminerleri vermeye devam ediyor. İki gün boyunca Çınarcık Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen eğitimlerde kadın ve erkek personeline sıfır atık konusunda detaylı bilgi verildi.

Eğitimde personele sıfır atık nedir, atık türleri nelerdir, sıfır atık yönetmeliğinde belirtilen 8 renk skalası, hangi konteynera ne atılır, çevre kirliliği ve boyutları, elektrikli ve elektronik atıklar, atık piller, bitkisel atık yağlar, ambalaj atıkları ile sıfır atık uygulamaları, geri dönüşüm yöntemleri, geri dönüşüm kullanım alanları, Türkiye’deki atık kaynaklı sorunlar, geri kazanımın yerküre için önemi, Türkiye’de geri dönüşüm sistemleri, geri dönüşümün faydaları konusunda bilgiler verildi.

30.03.2021 16:30

Tüm Haberler İçin Tıklayın

561 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!