Paşa

Bilgiler

Adı:Paşa
Tür:Köpek
Cinsiyet:Erkek
Cins:Melez - Çoban
Yaş:1 yaşında 10 aylık
İrtibat No:0 226 245 82 55

Açıklama

Melez köpekler birçok özellikleri ile safkan köpeklerden daha iyiler.Melez genel olarak iki farklı safkan köpeğin çiftleşmesi ile dünyaya gelen köpekleri tanımlamakta kullanılsa da annesi ve babası karışık ırklardan gelen yani çok daha karışık köpekleri de tanımlıyor. 

Görünüşü Eşsizdir: Safkan köpek ırklarının belirli görünüm standartları vardır ve bu nedenle hepsi az ya da çok birbirine benzer, oysaki melez köpekler için bu geçerli değildir. Melez köpeklerin görüntüsü eşsizdir.

Daha Sağlıklıdır: Herhangi bir ırktaki tüm safkan köpekler sadece potansiyel ataların sınırlı bir gen havuzundan yararlanabilir; yani bazı saf ırklarda genetik olarak kalıtsal hastalık ve sağlık problemleri ırkın özellikleri arasında yer alır. Sınırlı gen havuzu genetik hastalıkların nesiller boyunca aktarılması anlamına gelir. Melez köpeklerde ise gen havuzu geniştir ve bu da atalarından miras genetik hastalıklar taşıma risklerini büyük ölçüde azaltır. Melez köpeklerin herhangi bir genetik hastalıktan mustarip olma riski yok denecek kadar azdır.

Ömrü Daha Uzundur: Gen havuzunun geniş olması ve böylece genetik hastalıklardan korunmaları melez köpeklerin ömrünün de daha uzun olmasını sağlar. Ayrıca bağışıklık sistemleri de safkan ırklardan daha güçlü olduğu için gençken hastalıklar nedeni ile ölme olasılıkları da safkan ırklardan daha düşüktür. Bununla da kalmaz, melez köpekler kendilerini kazalardan, belalardan koruma konusunda da safkan ırklardan daha başarılıdırlar ve bu da daha uzun yaşamalarına yardım eden bir özelliktir.

Karakter Aşrılıklarıyla Karşılaşılmaz: Melez köpekler genellikle orta yolu izleyen karakterlere sahiptir. Bir melez köpek ne çok saldırgan ne de çok sakin ya da hırçın olmaz zira bu karakter yapılarının hiç birini baskın olarak taşımazlar. Uyumlu, aşırılıktan uzak karakterleri tabi ki melez köpek özellikleri içinde en harika olanlardan biridir.

Daha Rahat Eğitilebilir : Halk arasında safkan ırkların eğitilmeye daha yatkın olduğuna ilişkin yaygın bir kanı olsa da bu gerçeği yansıtmaz zira melez köpekler de en az safkan ırklar kadar rahat eğitilebilirler.  Yani aslında melez köpeklerin safkan köpeklerden eksiği olmadığı gibi fazlası vardır. Eğer hayatınıza bir köpek katmayı düşünüyorsanız tercihinizi sokaklardaki, barınaklardaki melez köpeklerden yana kullanarak hem eşsiz bir dost, hem de uzun süre yanı başınızda sağlıklı şekilde yaşayacak bir tüylü kankaya sahip olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz

15.06.2020 10:36

Tüm Dostlar İçin Tıklayın

775 Defa Görüntülendi

Sahiplendirme Haberleri

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!