ÖZGÜRLÜK PARKI PROJESİ

Çınarcık’a deniz yoluyla ulaşanların ilk ayak bastığı nokta olan Turyol İskelesi’nin bulunduğu alana Özgürlük Parkı projesi tamamlandı.

Çınarcık’ın en yoğun noktalarından biri olan ve özellikle yaz aylarında ilçeye gelen tatilcilerin ilk ayak bastığı nokta olan Turyol İskelesi’nin bulunduğu alandaki Özgürlük Parkı Projesi çalışması Çınarcık Belediyesi tarafından  yapılıyor.

Çınarcık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmada yaklaşık 3 dönümlük alanda otopark ile park, sosyal donatı ve oturma alanı çalışması yapılacak. 1500 metrekarelik alanın eskiden olduğu gibi otopark olarak ayrıldığı ve 1600 metrekarelik alanın ise modernize edilerek park, sosyal donatı ve oturma alanı olarak düzenlendi.

Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz çalışma alanında  renkli beton çalışması yaparak hemen ardından seramik taş döşeme çalışması tamamladı. Zemindeki iyileştirmenin ardından da yeşil alan ve peyzaj düzenlemesi yapıldı. Peyzaj düzenlemesinin ardından yeni oturma grupları, ışıklandırmalarla güzel bir yaşam alanı ortaya çıktı. İlçemizin simgelerinden biri haline gelen “Marmara'nın İncisi Çınarcık” yazısı ve logosuna da bu meydana kondu.

21.08.2017 13:42

Tüm Projeler İçin Tıklayın

Egemenlik Kayıtsız Şartsız
Milletindir!