ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE AT ÇİFTLİĞİ SÜRPRİZİ

Çınarcık Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi Çınarcık’ta özel eğitim sınıfı öğrencilerine sürpriz yaptı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer’in talimatı üzerine Çınarcık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Şefliğinin organize ettiği at çiftliği sürprizi, Çınarcık’taki özel eğitim sınıfı öğrencilerini çok mutlu etti.

Başkanımız Numan Soyer, eşi Elif Soyer ve belediyemizin organize ettiği ; özel eğitim sınıfı öğrencilerinin , öğretmenleri nezaretinde Yalova’mızda bulunan at çiftliğini ziyaret ederek keyifli ve farklı bir zaman geçirmeleri sağlandı.

At çiftliğinde kahvaltı yapan öğrenciler daha sonra Başkanımız Numan Soyer ve  eşi Elif Soyer ile birlikte oyunlar oynadılar. Oyunların ardından öğrenciler atları sevdiler ve atlara binerek eğlenceli zaman geçirdiler.

Etkinlikte ilk defa ata binen özel eğitim sınıfı öğrencileri heyecanlı anlar yaşadılar. Öğretmenleri eşliğinde ata binen öğrencilerin sevinçleri yüzlerine yansıdı. Ata binmekten korkan bazı öğrenciler ise düzenlenen etkinlikte bu korkularını yenmeyi başardılar.

Yapılan etkinlikle ; öğrencilerin güzel vakit geçirerek enerjilerini attıkları, bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal becerilerinin gelişmesine olumlu etkiler sunan bir terapi gerçekleştirilmiş oldu.

01.12.2023 15:24

Tüm Haberler İçin Tıklayın

802 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!