MİNİK IRMAK, ÇINARCIK’IN GURURU OLDU

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin EBA üzerinden düzenlemiş olduğu Siber Zeka Bilgi Yarışması kapsamında İlkokullar kategorisinde Türkiye genelinde ilk 33’e giren Irmak Soyak, okulunun ve Çınarcık’ın gururu oldu.

Çınarcık Gülkent İlkokulu 4 sınıf öğrencisi Irmak Soyak, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından düzenlenen Siber Zeka Bilgi Yarışması'nda ilkokul kategorisinde ilk 33'e girmeyi başardı.

Siber farkındalığı artırmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmada, dereceye girmek için ilkokul öğrencileri 25, ortaokul öğrencileri 40, lise öğrencileri ise 50 soruyu en kısa sürede tamamlamak için yarıştılar. İlkokul, ortaokul ve liseden 1 milyonun üzerinde öğrencinin katıldığı yarışmada, Çınarcık Gülkent İlkokulu 4 sınıf öğrencisi Irmak Soyak (10), ilkokul kategorisinde ilk 33'e girerek Çınarcık’ın gurur kaynağı oldu.

Belediye Başkanımız Numan Soyer, Siber Zeka Bilgi Yarışması'nda Türkiye genelinde ilk 33’e giren Irmak Soyak ve ailesini makamında ağırlayarak, minik Irmak’a hediyelerini takdim ederek, başarılarının devamını diledi.

Başkanımız Numan Soyer, Irmak Soyak ile uzunca bir süre sohbet ederek, “Siber Zekâ Bilgi Yarışmasında ilk 33’e giren Irmak’ı yürekten kutluyorum. Yavrumuzun gözlerinden öpüyor, ileride daha güzel başarılarını görmeyi diliyorum” diyerek, hediyesini takdim etti.

13.01.2022 16:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

120 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!