MARKETLERE YÖNELİK FİYAT DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, gıda ürünlerinin satıldığı dükkânlar ve market zincirlerinde raf ve kasa fiyatı denetimlerini sürdürüyorlar.

Zabıta ekiplerimiz hafta boyunca gıda ürünlerinin satıldığı dükkanlar ve market zincirlerinde raf ve kasa fiyatı denetimlerini sürdürüyorlar.

Satılan her türlü ürünün gramajı, fiyat ve irsaliye karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında inceleme yapan ekiplerimiz, döviz kurundaki düşüşün ürün fiyatlarına yansıyıp yansımadığını da kontrol ettiler.

Alışveriş sepetine farklı ürünler koyarak kasaya giden ekipler, etiket fiyatları ile kasadaki fiyatların eşleşip eşleşmediğini karşılaştırdı.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizce yapılan denetimlerde, gıda, genel temizlik, fiyat etiketi, etiketlerin mevzuata uygun olup olamadığı ve reyonlarda bulunan ürünlerle kasadan geçirilen ürünlerin fiyat karşılaştırmalarında, etiket ve irsaliyelerde fiyat farklılıkları tespit edildiği takdirde raporu, Ticaret Bakanlığının ilgili birimlerine iletiliyor.

Vatandaşlarımızın daha rahat ve güvenilir piyasa şartlarında alışveriş yapabilmelerini sağlamak maksadıyla zabıta ekiplerimiz denetimlerini belirli periyotlarla devam edecekler.

30.12.2021 15:31

Tüm Haberler İçin Tıklayın

337 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!