LİMAN ŞİMDİ DAHA GÜZEL

Çınarcık Balıkçı Barınağı’nın duvarları bir sanat eserine dönüştürüldü.

Çınarcık Belediyesi liman içini güzelleştirmek için balıkçı barınağının duvarlarını ve deniz fenerinin bakımını yaptırarak ; boyama çalışmalarından sonra estetik bir görünüme kavuşturdu.  İlçede ikamet eden Emrullah Ada ve ekibinin 1 ay süren çalışmalarla liman duvarları ile deniz fenerinin  sıva ve boyalarını yenilediler. Yenilenen duvarlara manzara ve balık  resimlerini çizdiler.

Bu çalışmanın tamamlanması ile balıkçı barınağı hem daha güzel bir görünüme kavuştu hem de dışarıdan gelen ziyaretçilerin ilgisini çekip gezecekleri bir fotoğraf çekim alanına dönüştü.

Çınarcık Belediyesi Başkanı Avni Kurt konu ile ilgili ; Balıkçı barınaklarını güzelleştirmek için yaptığımız liman duvarları ve deniz fenerinin bakım ve onarımından sonra ressam Emrullah Ada’nın fırça darbelerinden çıkan bu güzel eserler limana ayrı bir hava kaktı. Artık vatandaşlarımız deniz fenerini altında ve limanın duvarlarında hatıra fotoğrafları çekmeye başladı. Liman da yaptığımız bu küçük çalışma ile Çınarcık’ın ziyaretçilerinin ilgisini çekip gezecekleri bir fotoğraf çekim alanına dönüştü. Zamanla tatil için gelen misafirlerimizin anılarını ölümsüzleştirecekleri bir yer haline geleceğine inanıyorum. Vatandaşlarımızın olumlu tepkileri bu konuda yaptığımız işin güzelliğini ortaya koyuyor . Bizi memnun ediyor” dedi.

02.08.2016 14:54

Tüm Projeler İçin Tıklayın

Egemenlik Kayıtsız Şartsız
Milletindir!