KOCADERE ŞEHİTLERİ 101. YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI

Yalova’nın Çınarcık İlçesi Kocadere Köyü’nde, 29 Nisan 1921 tarihinde Yunan askerleri ile Ermeni ve Rum Çeteleri tarafından katledilen 830 şehit törenle anıldı.

Çınarcık İlçesi Kocadere Köyü’nde, 29 Nisan 1921'de Yunan askerleri ile Ermeni ve Rum çetelerince katledilen 830 kişi şehitlikte anıldı.

Kocadere'deki 830 kişinin Yunan ve Ermeni çeteleri katledilişinin 101. yıl dönümü üzerine Çınarcık İlçesi’ne bağlı Kocadere Köyü’nde şehitleri anma günü düzenlendi. Anma programına Yalova Valisi Muammer Erol, Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel, Memleket Partisi Milletvekili Özcan Özel, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz, CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, DEVA Partisi Yalova İl Başkanı Mehmet Demirhan, Memleket Partisi İl Başkanı Ertan Şener, Yalova İl Özel İdaresi Genel Başkanı Hasan Soygüzel, kurum müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kocadere Şehitliğine çelenk sunumunun akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kocadere Köyü Muhtarı Volkan Varol yaptı.

Şehitlerin ruhları için Kuran'ı Kerim Tilaveti'nin de gerçekleştirildiği anma programına dualarla son buldu. Anma programına katılanlar Kocadere Şehitliğine karanfil bıraktılar.

29.04.2022 13:29

Tüm Haberler İçin Tıklayın

273 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!