KANALİZASYON TEMİZLİK ÇALIŞMASINA DEVAM

Belediye ekiplerimiz ilçe genelinde kanalizasyon temizleme çalışmalarına devam ediyorlar.

Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz ilçe genelinde 800'lük ve 1000 mm çapındaki ana taşıyıcı (kollektör) hatlarının temizliğini bitirip, 300 mm çapındaki sokak taşıyıcı hatlarının temizliğine başladılar.  

Yapılan temizleme çalışmasının sonucunda kanalizasyon ana arterlerinin içerisinde biriken kaba malzeme ve yağ tabakalarını temizleniyor. Kanal temizleme aracı ile logar diplerindeki ve taşıyıcı hatlardaki biriken çakıl, kum, taş ve yağ tortularını yüksek basınçlı vakum ile araçtaki pis su tankına çekilip, daha sonra araçta bulunan filtre sistemi sayesinde kaba pislik çakıl kum ve tortular ayrıştırılarak, kaba malzemeler tank içinde bırakılıp ,atık su ise tekrar kanalizasyon sistemine veriliyor. Araç içerisindeki kaba tortular ise gün sonunda Mavi Deniz Atık Su Arıtma Birliğindeki boşaltım istasyonunda ayrıştırılıp imha ediliyor.

Belediye olarak vatandaşlarımızdan; klozetlerin içine ıslak mendil ve erimeyen cisimleri atmamaları ve mutfak lavabolarına evsel yağları dökmemeleri önemle rica olunur. Aksi halde hatların tıkanmasına ve yağışlı havalarda taşmalara neden olmaktadır.

11.06.2020 10:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

460 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!