EKİPLERİMİZ KANALİZASYON TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYORLAR

Çınarcık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce ilçe genelinde kanalizasyon ana arter temizleme çalışmalarına devam ediliyor.

İlçe genelinde kanalizasyon ana arterlerinde biriken pislikleri temizleme çalışmalarına belli bir plan ve program çerçevesinde devam ediliyor.

Yapılan temizleme çalışmasının sonucunda kanalizasyon ana arterlerinin içerisinde biriken kaba malzeme ve yağ tabakalarını ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Son teknoloji kombine kanal temizleme aracımız ile logar diplerindeki ve taşıyıcı hatlardaki yıl boyunca biriken çakıl, kum, taş ve yağ tortularını yüksek basınçlı vakum ile araçtaki pis su tankına çekilip, daha sonra araçta bulunan filtre sistemi sayesinde kaba pislik çakıl kum ve tortular ayrıştırılarak, kaba malzemeler tank içinde bırakılıp ,atık su ise tekrar kanalizasyon sistemine veriliyor. Araç içerisindeki kaba tortular ise gün sonunda Mavi Deniz Atık Su Arıtma Birliğindeki boşaltım istasyonunda ayrıştırılıp imha ediliyor.

Belediye olarak vatandaşlarımızdan; klozetlerin içine ıslak mendil ve erimeyen cisimleri atmamaları ve mutfak lavabolarına evsel yağları dökmemeleri önemle rica olunur. Aksi halde hatların tıkanmasına ve yağışlı havalarda taşmalara neden olmaktadır.

16.09.2022 14:32

Tüm Haberler İçin Tıklayın

265 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!