DÖRT BİR YANDA ÇALIŞMA

Çınarcık Belediyesi’nin başlatmış olduğu çalışmalarla; Çınarcık’ın dört bir yanında çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Su depolarının mekanik kısmını oluşturan giriş - çıkış, tahliye ve terfi merkezine bağlanan ana borularının; tamamı yenilendi. Kış boyunca Çınarcık’ta yarım asırdır değiştirilmeyen; su altyapısının %92 seviyesinde tamamlandı. Bir kaç sokak dışında tamamen su hattı yenilendi. Su alt yapısı yenileme  çalışmaları kapsamında ekipler; Harmanlar Mahallesi Vali Akı Caddesi’nin Sahil şeridin de çalışmalarını sürdürüyorlar. Ekipler ; Çınarcık Firuzan Kınal İlkokulu ve Ortaokulu önüne kadar su hattını değiştirdi.

Çınarcık tarihinin en büyük yol çalışmasına da önümüzdeki günlerde başlandı . Taşliman Mahallesi Turgut Kurt Caddesi’nde , Rüzgar Sokakta ve Liman Sokakta yol çalışmalarına hız kesmeden devam ediliyor. Tüm ana arterler, caddeler Çınarcık’a yakışır bir şekilde yeniden asfaltlanacak .

Yol  çalışmaları kapsamında Hasanbaba Caddesi , Termal Caddesi ve Gazi Hamit Çaylak Caddesini   genişletmek  için istinat duvarı çalışmalarına  hız verildi. Çınarcık Belediyesi Fen İşleri Birimine bağlı ekiplerce uygun görülen yerlere farklı kademeli uzunluk ve genişlikte istinat perde beton  çalışması yapılacak.

Çınarcık’a ; Nato Yolu, Çamlık ve Teşvikiye olmak üzere 3 noktadan giriş yapılıyor. Yıllardır bu noktalarda kaldırım yoktu. Yol çalışmaları ile birlikte bu yollardan başlanarak toplam 16 bin metrekare kaldırım yapılacak. İlk olarak Çamlık Mahallesi Metin Arslan Caddesi üzerinde çalışmalara başlandı.

17.05.2016 10:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

424 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!