CUMHURİYET BAYRAMIMIZ COŞKUYLA KUTLANDI

Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümü Çınarcık'ta coşkuyla kutlandı.

Çınarcık Hükümet Konağında Kaymakamımız Soner Kırlı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul etti.

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Çınarcık Kaymakamımız Soner Kırlı, Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sayıoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Koçak, meclis üyeleri, ilçedeki kamu kuruluşlarının mülki ve idari amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan törende Kaymakamımız Soner Kırlı ve Başkanımız Numan Soyer  vatandaşların bayramını kutladı. Kaymakamımız Kırlı günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Cumhuriyetin önemine değindi. Ardından ilçemizdeki öğrencilerin hazırladığı gösterilere ve şiirlere geçirdi.

Çınarcık Anadolu Lisesi öğrencisi Kevser Soylu “Cumhuriyet” şiirini okudu. Gülkent İlkokulu halk oyunları ekibi gösterisini sundu. Hüdaverdi Aydın Ortaokulu Çocuk Korosu “Atatürk Çocukları” gösterisini yaptılar. Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi gösterilerini sundular. Çınarcık Ortaokulu öğrencisi Melek Bedel “Cumhuriyet” şiirini okudu. Firuzan  Kınal Ortaokulu öğrencileri müzikli dans gösterilerini sundular. Hüdaverdi Aydın İlkokulu öğrencisi Elif Görgülü “Senin için Cumhuriyet”  şiirini okudu. Çınarcık Anadolu Lisesi oratoryo gösterisinin ardından Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işaret diliyle “Cumhuriyet Marşını” sundular.   

Kutlama töreni Koruköy Ortaokulu bando takımı eşliğinde yapılan resmi geçidin ardından belediyemize ait araç kortejinden sonra Başkanımız Numan  Soyer, vatandaşların bayram coşkusuna ortak oldu.

29.10.2019 14:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

1727 Defa Görüntülendi

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!