ÇINARCIK’TA DEMOKRASİ NÖBETİ

Çınarcık’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitleri anma gecesi düzenlendi.

Sabah saatlerinde şehitlikte başlayan ve gün boyu devam eden etkinlikler çerçevesinde gerçekleştirilen geceye, Çınarcık halkı yoğun ilgi gösterdi..

Çınarcık Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma gecesine; Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı, Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel, Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten, Çınarcık İlçe Emniyet Müdürü Eyyüp Mol, Çınarcık İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Koçak, Yalova İl Genel Meclis Başkan Vekili Murat Kaya, Ak Parti Çınarcık İlçe Başkanı Hüseyin Günay, MHP Çınarcık İlçe Başkanı Gökmen Bayraktar, CHP İlçe Başkanı Ali Zara, ilçedeki kamu kuruluşlarının mülki ve idari amirleri, sivil toplum kuruluşu ile meslek odaları temsilcileri, ilçe muhtarları, askeri erkan, Çınarcık halkı ile şehit yakınları ve gaziler yoğun ilgi gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, şehitler anısına şiirler okundu. Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı ve Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptılar. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Belgesel Kronoloji sinevizyonda  gösterildi. Sinevizyon gösterisinin ardından Çanakkale Şiiri ve Çanakkale Şiirinin Kaidesi okundu. Kaidenin ardından sala okundu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayındaki vatandaşa hitabı sinevizyona aktarıldı. Kuran-ı Kerim Tilaveti ve ilahilerin ardından 15 Temmuz gecesi 251 şehidimizin isimleri tek tek okundu ve vatandaşlardan her isim okunmasında “BURDA” sesi meydanda yankılandı. Çınarcık halkı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü şehitlerini al bayraklar ve ışıklarla andı. Saatler 00:13 gösterdiğinde tüm Türkiye’de ortak sala okundu ve meydanda  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla demokrasi nöbeti tutuldu.

16.07.2020 00:30

Tüm Haberler İçin Tıklayın

716 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!