ÇINARCIK BELEDİYESİ, “ÇEVRE DOSTU ATIK İLAÇ PROJESİNİ” BAŞLATTI

Çınarcık Belediyesi, çevreye ve topluma zarar veren tarihi geçmiş ilaçların ayrıştırılması ve doğru şekilde imha edilebilmesi için “Çevre Dostu Atık İlaç Projesi” başlattı.

Çınarcık Belediyesi, ilaçların ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılması için ilçedeki eczanelere "Atık İlaç Toplama Kutusu" dağıttı. Sürdürülebilir çevresel farkındalık çalışmaları gerçekleştiren Çınarcık Belediyesi, Yalova’da ilk olan “Çevre Dostu Atık İlaç Projesini” başlattı.

Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer’in talimatı üzerine “Sıfır Atık Projesi” kapsamında, Çınarcık Belediyesi ile İstanbul Eczacılar Odası arasında protokol imzalanarak, “Çevre Dostu Atık İlaç Projesi” Çınarcık’ta başlatıldı. “Çevre Dostu Atık İlaç Projesine” ilçedeki tüm eczaneler gönüllü oldu ve eczanelere atık ilaç kutuları ile bilgilendirme afişleri dağıtıldı. Bunun yanında eczanelere gelen vatandaşlara eczacılarımız tarafından “Çevre Dostu Atık İlaç Projesi” hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplumsal duyarlılık yaratmak için çevreci faaliyetler gerçekleştiren Çınarcık Belediyesi, çevreye ve topluma zarar veren tarihi geçmiş ilaçların ayrıştırılması ve doğru şekilde imha edilebilmesi için “Çevre Dostu Atık İlaç Projesini” çalışmasını başlattı. Çınarcık Belediyesi ekipleri, ilçenin genelinde bulunan tüm eczanelere atık ilaç toplama kutuları ve bilgilendirme afişleri dağıttılar. Vatandaşlarımız böylece evlerinde bulunan tarihi geçmiş, kullanılmayan ilaçları evlerinin yakınında bulunan herhangi bir eczaneye götürerek bu kutuya bırakabilecekler.

Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, vatandaşlara çağrıda bulunarak "Evlerinizde bulunan tarihi geçmiş ilaçları eczanelere bıraktığımız atık ilaç toplama kutularına atarak ayrıştırmamıza yardımcı olabilir; toplum ve çevre sağlığına katkıda bulunabilirler" dedi.

22.10.2021 14:30

Tüm Haberler İçin Tıklayın

1288 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!