CAN DOSTLARA “TEK TIKLA” ULAŞMA DÖNEMİ

Çınarcık Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde bulunan kedi ve köpeklerin sahiplenilmesi için resmi internet sitesi üzerinden tanıtıma başladı.

Çınarcık’ta sadık bir dost edinmek isteyen vatandaşlar Çınarcık Belediyesinin internet sitesi üzerinden bakımevinde bulunan hayvanları tek tıkla görebiliyorlar. Misafir Dostlarımızı Görmek İçin Tıklayın

Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer’in talimatı üzerine Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde sahiplenilmeyi bekleyen hayvanlar için Çınarcık Belediyesi internet sitesinde bir bölüm açılarak hayvanların sahiplendirilmesi için duyurulara başlandı.

Çınarcık Belediyesi Basın Yayın , Halkla İlişkiler ve Muhtarlıklar Müdürlüğümüz, Veterinerlik Hizmetlerimiz ve  Bilgi İşlem Birimimizin ortaklaşa yürüttüğü proje ile belediye kendi yazdığı web yazılımıyla barınakta sahiplenmeyi bekleyen  can dostlarını hayvanseverlerle buluşturmaya çalışıyor.  

Konuyla ilgili açıklama yapan Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, “Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimizde misafir ettiğimiz can dostlarımızı daha çok hayvanseverle buluşturmak için bir proje geliştirdik. Veterinerlik Hizmetleri  birimimiz can dostlarımızı sahiplendirme çalışmasını yapıyordu fakat hayvanseverler barınağımıza giderek sahiplenecekleri hayvanları anca görebiliyorlardı. Biz sadık bir dost edinmek isteyen vatandaşlarımızı can dostlarımızla online bir şekilde buluşturarak daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyoruz.    Uzun zamandır ihtiyacımız olan bir konuyu Basın Yayın , Halkla İlişkiler ve Muhtarlıklar Müdürlüğümüz, Veterinerlik Hizmetleri Birimimiz ve  Bilgi İşlem Birimimizin ortaklaşa yürüttüğü çalışma ile çok kısa bir sürede profesyonel bir çalışma ile sona erdirdiler. Hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlarımız Çınarcık Belediyesinin internet sitesini tıkladıklarında bakım evinde bulunan can dostlarımızın hayvanların fotoğraflarını görebilecekler. İstedikleri hayvanı buradan görüp, beğenip bizimle iletişime geçerek barınakta gerekli formları doldurduktan sonra hayvanlara bakabilmelerine yönelik şartları taşıdıkları takdirde sahiplendirme yapacağız. Gerek hayvan severlerle gerekse de kamu kurum ve kuruluşlarıyla yaptığımız görüşmelerde  barınaklarda yapılan sahiplendirmenin ne kadar önemli olduğunu her defasında vurguluyoruz. Buradan bu projeye katkısı olan tüm personelime çok teşekkür ediyorum. Bizim için çok önemli olan bir konuyu artık gündem dışı bıraktılar. Hizmetlerimize bir yenisini daha ekleyerek tamamladılar. “Satın alma sahiplen burada gerçek bir dost seni bekliyor” dedi.

19.06.2020 10:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

475 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!