BELEDİYEDEN TRAFİK DÜZENLEMESİ

Belediye tarafından şehir içi trafiğinde yaşanan ulaşım ve trafik sorunlarına çözüm üretmek amacıyla Zabıta Amirliği tarafından yapılan çalışma ile bir takım düzenlemeler yapıldı.

Çınarcık  Belediyesi, kent merkezinde yaşanan trafik yoğunluğunun önüne geçmek amacıyla yeni yapılan sıcak asfalt  yol ve kaldırım çalışmalarından sonra  nüfusa bağlı olarak her geçen gün araç sayısının da arttığı ilçemizde ana caddelerde ve ara sokaklarda trafik düzenleme çalışmalarına başladı.

Barbaros Caddesinde sabah 08:00 - 12:00 saatleri dışında araç trafiğine kapatılarak yaya trafiğine açılmıştır. Turgut Kurt Caddesini ve Barbaros Caddesine bağlayan  Kemal Sugün Sokak’a (Paker Sitesinin önüne) kapan konularak sahile giriş engellenmiştir.

Vali Akı Caddesi Cumhuriyet Meydanındaki Özkaymak Dondurmacısının önünde bulunan otomatik kollu bariyer ile saat 20:30 - 01:00 arasında Rio Dondurmacının önüne kadar sahil yolu araç trafiğine kapatılarak yaya trafiğine açılmıştır.

Barbaros Caddesindeki Liman ile Vali Akı Caddesinde Rio Dondurmacısının önüne kadar sahil hattındaki bütün ara sokaklara manuel açılıp kapanabilen mantar bariyer sistemine geçilmiştir.

Vali Akı Caddesi Rio Dondurmacısı önüne ve  İskele Sokak Ambiance Cafe önüne kapan konularak Cumhuriyet Meydanına giriş engellenerek tek yön uygulamasına geçilmiştir.

Çınarcık Hükümet Konağı , Çınarcık Belediyesi ve Çınarcık Devlet Hastanesine gelişlerde tek yön haline gelmiştir. Kamu kurumlarına giriş yolu olan Şehit İbrahim Yüksel Sokakta Sahil Eczanesinin önüne ( dört yola iniş yapılmaması için)    ve Gazi Süleyman Aslan Caddesi Şenkal Yapı ile Çınar Börekçisinin arasına ( köy içine çıkış  olmaması için) kapan konularak yol tek yön olarak trafiğe açılmıştır. Aynı zamanda Şanlı Giyimin önüne kapan konularak Yeni Postane  Caddesinden Köy içine girişte engellenmiştir.

Konu ile ilgili Belediye Başkanı Avni Kurt “Nüfusa bağlı olarak her geçen gün araç sayısının da arttığı ilçemizde ana caddelerde ve ara sokaklarda şehir içi trafiğinde yaşanan ulaşım ve trafik sorunlarına çözüm üretmek amacıyla bir takım çalışmalar yaptık. Yazlık bir ilçe olduğumuz için sahil hattımızı belli saatlerde trafiğe kapatarak vatandaşlarımızın güvenliği için yaya yolu haline getirdik. Sahil hattımızdaki ara sokaklarda mantar bariyer sistemine geçerek  ve belli noktalara kapan koyarak sahil hattımızı tek yön haline getirdik. Aynı zamanda Hükümet Konağı ,  Belediye Hizmet Binası ve Devlet Hastanesine giriş çıkış araç trafiğini de belli noktalara koyduğumuz kapanlarla rahatlattık. Yaptığımız düzenlemeler ile ilçe trafiğinin akıcı şekilde seyretmesi sağlanacaktır” dedi.

30.06.2016 17:40

Tüm Projeler İçin Tıklayın

Egemenlik Kayıtsız Şartsız
Milletindir!