BELEDİYE BİNASI SİL BAŞTAN

Çınarcık Belediyesi hizmet binası yapılan çalışmalarla adeta baştan aşağı yenilendi. Tüm birimleri modernize edilen binada kullanım alanı iki katına çıkartıldı.

Çınarcık Belediyesi hizmet binasında başlatılan çalışmalar tamamen tamamlandı. Her yönüyle modernize edilen binada kullanım alanı 2 bin metre kareden 4 bin metre kareye çıktı. 5 kat olarak hizmet vermeye başlayan belediye binasındaki yenilikler vatandaşların de beğenisini kazandı.

Belediye binasının giriş katında pek çok yenilik hayata geçirildi. Akıllı kart biriminin yeri yıkılıp üst katlara merdiven giriş çıkış kapısı açılırken birim de yeni yerine taşındı. Bu katta bulunan su tahakkuk şefliği , emlak servisi ve vezne de tamamen yenilendi . Zabıta biriminin odası genişletilirken giriş güvenlik , hizmet masası ve santral kabinleri yerleştirildi. Giriş katının aydınlatmaları da yenileriyle değiştirildi. Belediye binasının ikinci katına ise gelir şefliği taşındı. Bu kattaki fen işleri birimi en üst kata taşınırken , müfettiş için oda tahsis edildi.Odaların iç ve dış dizaynında da pek çok yenilik ve modernizasyon yapıldı.

Başkanlık katında ise eski meclis salonu üçe bölündü . Odalardan biri başkan yardımcılığı makamı , diğerleri ise arşiv odası ve toplantı odası oldu. Bu kattaki mobilyalar da modernize edildi.

Dördüncü katın büyük bölümü ise fen ve imar işlerine ayrıldı. Yeni meclis salonu dizayn edilerek hizmete girerken  evlendirme dairesi de bu kata taşındı . Daha önce içinden çıkılmaz bir halde olan arşiv odası da tamamen son teknoloji ürünü bir hale getirildi. Katta aynı zamanda kent belleği proje geliştirme odası da hizmete girdi.

Yakın zamanda engelli vatandaşlarımızın her birime kolaylıkla ulaşabilmesi için asansör de belediye binasında hizmete girecek.

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt konu ile ilgili “ Kaliteli hizmet için kaliteli mekan şart . Personelimizin vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilmesi için ciddi bir tadilat çalışması yaptık. Çok ciddi bir yeni kullanım alanı yarattık. Bu tadilatları yaparken tamamen kendi personelimiz ile çalışarak bu hale getirdik. Uzun bir süre sonra belediyeye gelen vatandaşlarımız binamızı tanıyamıyorlar. Vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyoruz. ” dedi.   

12.04.2016 17:04

Tüm Projeler İçin Tıklayın

Egemenlik Kayıtsız Şartsız
Milletindir!