BAŞKANIMIZ NUMAN SOYER 16. ŞENKÖY KIZILCIK ŞENLİĞİNE KATILDI

İlçemize bağlı Şenköy'de düzenlenen ''16. Şenköy Kızılcık Şenliği'' bu senede coşku içinde gerçekleşti.

Her yıl kızılcıkların olgunlaşması ile Şenköy’de düzenlenen 16. Şenköy Kızılcık Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

Şenköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Şenköy Muhtarlığı tarafından ortaklaşa organize edilen 16. Şenköy Kızılcık Şenliği’ne AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol hanımefendi ,CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Yalova Valisi Muammer Erol, Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk , Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel, Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten, Yalova İl Özel İdaresi Genel Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova İl Özel İdaresi Genel Başkan Vekili Murat Kaya, il genel meclis ve belediye meclis üyeleri, ilçedeki kamu kuruluşlarının mülki ve idari amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şenlik çerçevesinde ilk olarak Yaren Baba Şehit Veli Türbe ziyareti gerçekleştirildi. Daha sonra  köy meydanında düzenlenen şenliğin açılışı halk oyunları ekibi gösterisi ile başladı. Gösterilerin ardından Şenköy Muhtarı Mehmet Uçar ve Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer  konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından kızılcık fidesi aşısı uygulamalı olarak şenliğe katılanlara gösterirdi.  '16. Şenköy Kızılcık Şenliğine katkıda bulunanlara teşekkür belgeleri ile kızılcık fidesi ve kızılcık meyvesi verildi. Protokol üyeleri hep birlikte kzılcık pastasını kestiler. En iyi kızılcık meyvesi yarışması, ödül töreni ve kızılcık meyvesinden üretilen ürünler ile kavurmalı pilav şenliğe katılanlara ikram edildi.

Şenköy’de düzenlenen 16. Şenköy Kızılcık Şenliği’nde Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer’e vatandaşlar tarafından yoğun ilgi vardı. Belediye Başkanımız Soyer herkesle tek tek ilgilenerek hal ve hatırlarını sordu.

04.08.2023 18:47

Tüm Haberler İçin Tıklayın

3008 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!