ATATÜRK HEYKELİ’NE RESTORASYON

Çınarcık Belediyesi tarafından başlatılan Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’ndaki restorasyon çalışmalarına devam ediliyor.

İlk önce Anıtın çevresindeki mevcut taş temizlendikten  sonra şimdi de Atatürk Heykeli restorasyon çalışmalarına başlandı.

Atatürk Anıtı yağmur, kar , tipi ve güvercinler nedeniyle  Atatürk Heykeli’nde ve kaidesinde bozulmalar, yıpranmalar ve çeşitli tahribatlar oluşmuştu. Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’un talimatıyla Atatürk Heykeli’nde restore çalışmasına başlandı.

Başkan Kurt konu ile ilgili şunları söyledi: “Cumhuriyet Meydan’ımızda bulunan Atatürk Heykeli’miz  ciddi bir restore görmemişti. Önemli tahribatlar oluşmuştu. Bu nedenle kapsamlı bir bakım yapmaya karar verdik.  İlk önce Atatürk Heykeli’nin çevresindeki mevcut taşın bakımı ve temizliği yapıldı.  Şimdide Atatürk Heykeli’nin bakım ve onarım çalışmalarına başladık. Heykelin bakım ve onarım çalışmalarının ardından , heykelin temizliğinde eserin doğal yapısına zarar vermeyecek şekilde yapılacak ve  patine (boyama) işleminden sonra en son cila yapılarak Cumhuriyet Meydanı’mızdaki Atatürk Heykeli’nin restorasyon işlemini tamamlayacağız.  

Bizlere her hizmetimizde olduğu gibi bu restore çalışmamızda destek veren hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

22.06.2016 13:08

Tüm Projeler İçin Tıklayın

Egemenlik Kayıtsız Şartsız
Milletindir!