YENİ MEZARLIKTA DÜZENLEMELER SÜRÜYOR

Çınarcık’ta vatandaşların mezarlık ziyaretlerini ve defin işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirmeleri için yeni mezarlığın içinde ve çevresinde başlatılan düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Çınarcık’ta bulunan yeni mezarlıktaki düzenleme ve yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Daha önce bakımsız ve korunaksız durumda bulunan yeni mezarlıkta ilk olarak çevre güvenliği çalışması yapılmış ve mezarlık çevresi tel örgüyle korunaklı hale getirilmişti.

Devam eden çalışmalar kapsamında mezarlığa çini giriş kapısı yapıldı. Giriş ve çıkış işlemlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için demir sürgülü kapı da yapılırken mezarlık içerisindeki yürüyüş yolları da tamamlandı.  

Hoparlörle Kuran Okutulacak

Mezarlık içerine yerleştirilen merkezi hoparlör sistemi ile yeni mezarlık ve köy içi mezarlığında aynı anda Kur'an-ı Kerim okutulabilecek. Sistemle Cuma günlerinde, kandillerde ve bayramlarda mezarlıklarda Kur'an-ı Kerim okutulacak.

Bunun yanında Çınarcık Belediyesi’nin internet sitesinden e-mezarlık (http://ims.cinarcik.bel.tr/Projects/CINARCIK/Pages/MEBIS.aspx) uygulamasına giren vatandaşlar, sorgu ekranında merhum veya merhume vatandaşların isimlerini sorgulatabilecek, kabristanlarının yerini haritada görebilecek.

Diğer yandan mevcut ağaçlar bakıma alınırken yeni fidan ekimi ve çevre düzenleme çalışmaları da sürdürülüyor.

 

02.03.2016 10:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

586 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!