ÜNİVERSİTEMİZ EN YÜKSEK DOLULUK ORANINA ULAŞTI

Yalova Üniversitesi 10 yıldır ilk kez en yüksek doluluk oranına ulaştı.

Yalova Üniversitesi, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) verilerine göre, bir önceki yıla göre yüzde 5'lik puan artışı ile 10 yıllık tarihinde ilk defa yüzde 97,5 doluluk oranına ulaşarak büyük bir başarıya imza attı. 3 bin 445 yeni öğrenciyi bünyesine katan Yalova Üniversitesi, ilk defa kayıt yaptıran yabancı uyruklu öğrenciler ile birlikte yeni dönem için 3 bin 700 öğrenci sayısına ulaşmış oldu.

Üniversitemiz ve Çınarcık Meslek Yüksekokulu’muz; öğrencilerin gözdesi olma yolunda hızla ilerliyor.

2019-2020 eğitim-öğretim yılında Çınarcık Meslek Yüksekokulu’muzun mevcut bölümlerinde %99 doluluk oranına ulaştı. Üniversite öğrencileri tarafından 840 yeni kayıt kontenjanının 835 tanesi dolu. Çınarcık Meslek Yüksekokulu’muzda ek kontenjan kullanımı ile doluluk oranı  %100 olacaktır.

Yeni dönemde öğrenci memnuniyetini artırmayı birincil önceliği haline getiren Yalova Üniversitesi, bu doğrultuda yapılan çalışmaların olumlu yansımaları doluluk oranlarıyla kendisini göstermeye başladı. Öğrencilerine daha iyi eğitim-öğretim olanağı sunmak ve yerleşkelerini öğrencilerin ihtiyaçlarına göre dizayn etmek için çalışmalarına hız veren Yalova Üniversitesi, yeni dönemde hizmete sunacağı Öğrenci Yaşam Merkezi ile memnuniyet düzeyini daha ileri seviyelere taşımayı hedefliyor.

Yalova Üniversitesi Rektörlüğü, 2019 YKS sonuçlarının tüm öğrencilere ve ailelerine hayırlı olmasını diledi. Ayrıca Yalova Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilere öğrencilik yaşamlarında başarılar diledi.

08.08.2019 17:30

Tüm Haberler İçin Tıklayın

363 Defa Görüntülendi

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!