TURGUT ÖZAL PARKI YENİLENDİ

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Turgut Özal Parkı’nda, Çınarcık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yapılan yenileme çalışmalarında sona gelindi.

Her yaştan vatandaşımız tarafından yoğun olarak kullanılan Turgut Özal Parkı`nda Nisan ayında başlayan ve aralıksız bir şekilde devam eden yenileme çalışmaları sonrasında, parkın çehresi değişerek daha emniyetli ve konforlu bir alan haline gelmesi sağlandı.

Yaklaşık 4000 m² alan üzerine kurulmuş olan parkın etrafı, güvenliğin sağlanması amacıyla kompozit ferforje ile çevrildi. Parkta bulunan oturma alanı sayısı arttırılarak 2.5 metre çapında 15 adet oturma alanı oluşturuldu.

Parkta bulunan spor aletleri yenilendi. Çocuk parkının bulunduğu alan yeniden düzenlenerek 75 çocuğun aynı anda kullanabileceği 11 kuleli, 12 kaydıraklı ve 4 salıncaklı çocuk park alanı yapıldı. Vatandaşlarımızın deniz manzarası ve gün batımını konforlu bir şekilde izleyebilmeleri için demir konstrüksiyon üzerine kompozit deck malzeme kullanılarak seyir terası oluşturuldu. Seyir terasının bitimine, dinlenmek ve yapılan çeşitli etkinliklerin izlenmesinde kullanılmak üzere 3 basamaklı “S” tribün yapıldı. Park geneline engelli rampaları yapıldı, görme engelli vatandaşlarımız için hissedilebilir yüzey uygulanarak yürüme yolu yapıldı.

Ayrıca parkın girişine yerleştirilen 2 adet su perdesi ve ilçemizi temsil eden çınar yaprağı heykeli ile yeni anı ve fotoğraf çekim noktaları oluşturuldu.

06.08.2018 17:15

Tüm Haberler İçin Tıklayın

274 Defa Görüntülendi

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!