KIBRIS ALSANCAK BELEDİYESİ İLE KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALADIK

Bugün imzalanan Kardeş Şehir protokolü ile Çınarcık ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Alsancak Belediyesi arasındaki kardeş şehir ilişkileri resmiyete döküldü.

Bu yıl 4.sü düzenlenen "Alsancak Belediyesi Deniz Festivali" görkemli bir açılışla dün akşam başladı. Festival açılışını KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Tufan Erhürman, bakanlar, milletvekilleri ve belediye başkanları ile Alsancak Belediyesi’yle Kardeş Şehir Protokolü imzalamak için KKTC’de bulunan Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt yaptı. Festival ateşinin yakılmasıyla başlayan festival dört gün sürecek, festivalde birçok etkinlik ve konser gerçekleştirilecek.

Bugün imzalanan Kardeş Şehir protokolü ile Çınarcık ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Alsancak Belediyesi arasındaki kardeş şehir ilişkileri resmiyete döküldü. Başkan Avni Kurt, “kardeş şehir protokolümüzün Kırbrısımıza, Alsancakımıza, Türkiyemize ve Çınarcıkımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum. Birlikteliğimizin uzun ömürlü ve devamlı olmasını istiyorum. İnşallah bundan sonraki çalışmalarımızın ve ortaklaşa uygulayacağımız projelerin vatandaşlarımıza faydalı olacağına inanıyorum. Bu işi yapacağımıza ve vatandaşlarımızın da memnun kalacağına inanıyorum” diyerek Kardeş Şehir Protokolü’nü imzaladı.

07.08.2018 17:15

Tüm Haberler İçin Tıklayın

188 Defa Görüntülendi

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!