BAŞKAN SOYER’İN 15 TEMMUZ MESAJI

Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Başkanımız Numan Soyer ; “15 Temmuz’da hayatını kaybeden 173’ü sivil 251 şehidimiz bize gösterdi ki; 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında yaşananlar, bir asır önce Çanakkale’yi yedi düvele mezar eden mücadeleci ruhun ne kadar taze, ne kadar diri olduğuydu” diyen Başkanımz Numan Soyer, “Tıpkı 102 yıl önce Çanakkale’de olduğu gibi, 15 Temmuz gecesi de en modern silahlarla donanmış hainler, milletimizin azim, inanç ve kararlılığı karşısında çaresiz kaldı. Milletimiz, bu ülkeyi hainlere yar etmemek için kanlı darbe gecesi topyekûn, dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı olmadan tek bayrak altında toplanarak bu ihanete karşı sonuna kadar direndi..

En zayıf anında bile ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten bir inancın mirasçısı olan bu millet, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, 15 Temmuz’da çıplak elle silahlara karşı verilen mücadelenin, Türkiye Tarihi’nin en büyük dönemeçlerinden biri olarak muhteşem bir direnişle, muazzam bir güçle vatanını ve devletini koruduğu gün olarak tarihe geçti. Eli kanlı terör örgütünün içimize kadar sızdığı 15 Temmuz günü milletimiz, Türkiye’nin en uzun 48 saatinde 251 şehit verdi, 2196 vatandaşımız ise yaralanarak, gazi oldu. Bu millet, var olduğu sürece ülkemiz üzerinde planlar kuran hainlere asla müsaade etmeyeceğini de bir kez daha gösterdi.

Türk milletinin vatanına, bayrağına sahip çıktığını ve onlar için canından vazgeçeceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterdiğini vurgulayan Başkan Numan Soyer,  hainlerin amaçlarına ulaşamadıklarını ve  Türk Milletinin 15 Temmuz Gecesi bir destan yazdığını belirtti.

Türkiye’nin sıkıntıya düşmesini, diz çökmesini, pes etmesini bekleyenleri bugüne kadar sevindirmedik, yarın da sevindirmeyeceğiz diyen Başkan Soyer, ülkemizdeki birlik ve beraberliği bozmak isteyen başta FETÖ olmak üzere tüm şer odaklarını bir kez daha nefretle kınıyorum. Bizler şehitlerimizin emaneti olan bu topraklarda, aynı inanç ve vatan sevdasıyla güzel Türkiye’mizin aydınlık geleceği için mücadele etmeye devam edeceğiz. Geleceği, vatanımız, milletimiz, bayrağımız, devletimiz ve insanımız adına iyinin ve doğrunun yolundan hiçbir zaman şaşmadan karşılayacağız. Çünkü biz birliğin gücüne inanıyor, yüreklerimizin bu vatan uğruna asırlardır aynı duygularla çarptığını biliyoruz.

Zafer; iyilik ve doğruluk adına mücadele edenlerindir. Tüm fertleriyle tek yürek olan milletimiz şüphesiz ki Türkiye’nin gücünü geleceğe ulaştıracaktır. Rabbim bu milleti, bu ülkeyi ilelebet korusun, muhafaza etsin.Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz şehitlerimizle  birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

15.07.2019 09:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

227 Defa Görüntülendi

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!