BAŞKAN SOYER’DEN, KORONAVİRÜS DENETİMİ

İçişleri Bakanlığının "Sağlık İçin, Hepimiz İçin" mottosu ile 81 ilde başlattığı koronavirüs denetimi Çınarcık’ta da yapıldı.

Çınarcık’ta İçişleri Bakanlığı koordinesinde "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla koronavirüs (Kovid-19) salgını denetimi yapıldı. Bu kapsamda Çınarcık’ta yapılan denetimlere Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı, Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, Çınarcık İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çınarcık İlçe Jandarma Komutanlığı, Çınarcık İlçe Sağlık Müdürlüğü , Çınarcık Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve  zabıta ekipleri katıldı.

Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer yapılan denetimde vatandaşlara salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarını hatırlattı.

İçişleri Bakanlığının "Sağlık İçin, Hepimiz İçin" mottosu ile 81 ilde başlattığı koronavirüs denetimi sabahın erken saatlerinden itibaren Çınarcık’ta da uygulanmaya başlandı. Denetimlerde vatandaşlara salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kuralları hatırlatıldı. Maskeyi yanında taşıyan ya da kurallara uygun takmayan vatandaşları uyaran Belediye Başkanımız Numan Soyer, maskenin önemini hatırlattı. Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulması konusunda vatandaşlara gerekli uyarılar yapıldı. Denetimler sırasında rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere de ağırlık verildi. Gıda ürünü satan işletmelere de özellikle dikkat eden denetimde , maske ve eldivene önemle dikkat edilmesi istendi.

06.08.2020 16:14

Tüm Haberler İçin Tıklayın

229 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!