BALKONDAKİ KÖPEĞE ULAŞILDI

Belediye ekiplerimiz tarafından balkona bırakılan köpeğe ulaşıldı.

Gelen ihbar üzerine harekete geçen Çınarcık Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri birimi ekipleri sahipleri tarafından balkona bırakılan köpeğe mama ve su verildi.

Çamlık Mahallesi Haksan Sitesindeki bir apartmanın balkonuna bırakılan Çin Aslanı cinsi köpek , Çınarcık Belediyesi İtfaiye Amirliği ve Veteriner Hizmetleri ekipleri tarafından kontrolü yapılarak , mama ve suyu verildi.

5199 sayılı hayvanları koruma kanununa göre belediyemizin sahipli hayvanları toplama yetkisi bulunmadığından dolayı ekiplerimiz tarafından köpeğin günlük kontrolleri yapılıp sahibine ulaşılmaya çalışılmaktadır.

Konu hakkında açıklama yapan Çınarcık Belediyesi Veteriner Hekimi Nesrin Fakirullahoğlu “Vatandaşlardan aldığımız ihbar üzerine hemen harekete geçerek balkondaki Çin Aslanı cinsi köpeğe ilk müdahaleyi yaptık ve mama ile su verdik. Ancak, 5199 sayılı hayvanları koruma kanununa göre köpek sahipli olduğu için köpeği alamıyoruz. Durumu Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğüne ilettik ve sahibine ulaşılmaya çalışılıyor. Biz köpeğin karnını doyurduk, suyunu verdik ve sahiplerine ulaşılana kadar belirli periyotlarla kontrollerini yapacağız. Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz" dedi   

28.04.2020 13:01

Tüm Haberler İçin Tıklayın

382 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!